Sztuką jest...
Odnaleźć czyjś uśmiech,
choć na twarzy wciąż smutek ma...

Zajęcia grupowe - DOBRY START W SZKOLE

Za kilka miesięcy podejmiecie Państwo decyzję o posłaniu dziecka do szkoły. Dla części z Was będzie to konieczność wynikająca z obecnych przepisów prawnych, dla części z Was wybór. Bardzo często zgłaszają się do naszego gabinetu, rodzice z pytaniami czy ich dziecko osiągnęło dojrzałość i czy poradzi sobie w pierwszej klasie.

Po diagnozie, okazuję się, że choć dziecko jest odważne, śmiałe i łatwo nawiązuję kontakty, to ma kłopot np. z koncentracją uwagi, pamięcią czy spostrzeganiem wzrokowym. Bywają też dzieci, które mają słabą pamięć, wolniej zapamiętują, ale są wytrwałe w pracy oraz takie, które dobrze radzą sobie z nauką, ale zupełnie nie wierzą we własne siły i możliwość, mają kłopot z nawiązywaniem kontaktu z innymi.

Z myślą o wszystkich dzieciach, które mają rozpocząć naukę w szkole, chcemy zaproponować i zaprosić Państwa dzieci na cykl zajęć, które mają na celu przygotować ich do wyzwań edukacyjnych i społecznych.

Dziecko, które umie, potrafi radzić sobie z zadaniami i wie, że tak jest, jest otwarte, chętne i zmotywowane do pracy. Chętnie chodzi do szkoły, nie boi się zadawać pytań, z radością odkrywa i przyswaja nowe informację, a spotkania z rówieśnikami są źródłem satysfakcji i zadowolenia.

Zajęcia prowadzi doświadczony nauczyciel i terapeuta, który pracując na codzień z dziećmi na pierwszym edukacyjnym wie, co jest potrzebne, aby dziecko osiągało sukcesy i umiało się z nich cieszyć.

Na zajęcia grupowe DOBRY START W SZKOLE, zapraszamy dzieci w wieku 5, 6 i 7 lat.

Program zajęć grupowych:

  Pierwsze kroki w nauce czytania (poznawanie samogłosek, sylab, pierwszych słów, zdań);

  Kształtowanie SYLABOWEJ techniki czytania, która pozwala na późniejsze sukcesy w czytaniu ze względu na większe rozumienie czytanej treści i lepsze tempo;

  Ćwiczenia ręki (korygowanie niewłaściwego chwytu, ćwiczenia przygotowujące do pisania);

  Usprawnianie funkcji pamięciowych i koncentracji uwagi;

  Stymulacja rozwoju poznawczego i ruchowego;

  Wzmacnianie samooceny dziecka.

Szczegóły zajęć grupowych:

  Zajęcia w małej 6 - 8 osobowej grupie;

  Cykl zajęć grupowych.

Terminy zajęć grupowych:

  Aby uzyskać informację o następnym terminie zajęć grupowych, proszę o kontakt telefoniczny.

Szczegóły i zapisy pod numerem telefonu: 606 198 971